Haber Detayı
11 Eylül 2017 - Pazartesi 08:09 Bu haber 274 kez okundu
 
Isparta'nın daha çok hizmete ihtiyacı olduğunun farkındayız
MHP Lideri Devlet Bahçeli, konuşmasının büyük bölümünü Isparta'ya ayırdı. Isparta'daki Belediyecilik hizmetlerinden övgü ile bahseden Bahçeli, " Isparta gül ve halı ticaret kapasitesi bakımından Türkiye'nin ilk sırasında yer alan güzide şehrimizdir. Ancak bu yeterli değildir. Isparta'nın dünyaya açılan ticaret hacmini daha yüksek seviyelere taşımak ve dünyanın gül başkenti yapmak için daha çok çaba göstermeliyiz" dedi.
Haberi


MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Isparta Belediyesi'nin toplu açılış ve temel atma töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Isparta'ya en son 2013 tarihinde geldiğini hatırlatan Bahçeli, o gelişindeki temennilerinin boşa çıkmadığını görmekten mutlu olduğunun altını çizdi. Isparta Belediye Başkanı Günaydın ve meclis üyelerini tebrik eden Bahçeli, şöyle konuştu:

ISPARTA BELEDİYESİ

MHP BELEDİYECİLİĞİNE

LAYIK İŞLER YAPMIŞTIR

            30 Ağustos 2013 tarihinde Isparta Belediyesi'nin toplu açılış törenine katılmış ve o törende şöyle demiştim:

“İnşallah bu hizmet kervanı beklemeyecektir. İnşallah bu hizmet mücadelesi kesintiye uğramayacaktır.  Hamdolsun ki Yüce Allah dualarımızı kabul etmiştir. Temennimiz gerçeğe dönüşmüş ve Isparta'mıza yeni eserler kazandırılmıştır. Bir kısmı ise kazandırılmak üzere temeli atılacak aşamaya kadar gelmiştir. Aradan geçen 4 yıl zarfında Isparta Belediyesi projelerini hazırlamış, Milliyetçi Hareket Patisi'nin üretken belediyecilik anlayışına layık hizmetleri peş peşe sunmuştur. 

HİZMET KERVANI DURMAMIŞTIR

            Bu 4 yıl içinde hakikaten de hizmet kervanı durmamış, kesintiye uğramamıştır.  Boş laf ve kuru gürültüyle vakit harcanmamış, Isparta'nın şanına layık işler yapılmıştır. Vatan ve millet sevgisiyle doğan kaynak, çalışma azmiyle buluşmuş, vatandaşımıza hizmet edecek imkânlar doğurmuştur. 4 yıl sonra tekrardan 9 dev projenin açılış töreninde bulunmak benim için tarifsiz bir iftihar ve gurur kaynağı olmuştur. Türk tarihinin eşsiz motifleri Isparta'nın çehresine yansımıştır.  Bu bakımdan 9 eserin 9 farklı yerde ve 9 Eylül'de açılması da ayrı bir mana bulmuştur. 9 rakamı Türk destanlarına anlam katan bir motif özelliği taşır. Isparta Belediyesi de 9 muhteşem projeye imza atarak Isparta'da destan yazmıştır. 

HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN

            Bugün temelini atacağımız Otogar ve Yaşam Alanı, Etnografya Müzesi ek tesisleri, Ergenekon müzesinin en kısa sürede tamamlanıp Isparta halkının hizmetine sunulmasını diliyorum. Ayrıca açılışını yapacağımız Devlet Bahçeli Gökkubbe Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi, Devlet Bahçeli Caddesi, Elizi Mağazası, Atatürk anıtı, Türk Mimarisi Köprüler ve Piri Mehmet Otoparkı'nın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Bu eserlerden kimilerine adımı vermenizden dolayı şahsıma göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

ISPARTA HER ŞEYİN

GÜZELİNE LAYIKTIR

            Isparta her şeyin en güzeline layıktır. Isparta her şeyin en iyisini hak etmektedir. Isparta giderek büyüyüp, gelişerek Türkiye'ye örnek olacak bir şehir olma gayretini sürdürmelidir. Ve de sürdüreceğine inancım tamdır.

Sizlere yakışan budur. Isparta büyüdükçe bizler mutluluk duyuyoruz. Isparta gelişip sorunlarından kurtuldukça elbette memnun oluyor, bununla övünüyoruz. Ispartalının yüzü güldükçe bizler sorumluluğumuzu yerine getirmenin verdiği huzurla da seviniyoruz.

BELEDİYECİLİK FAALİYETLERİNİN

MERKEZİNDE DAİME İNSAN VARDIR

            Bize göre belediyecilik bir gönül ve aşk işidir. Öncelikle hmek, paylaşmak, duyarlılık ve adanmışlık ister. Yorulmak, vazgeçmek, bıkmak ve yarı yolda bırakmak bizim belediyecilik ilkelerimiz arasında asla yoktur. Ayırmak, dışlamak, ötekileştirmek bize son derece uzak ve yabancı kavramlardır. Belediyecilik ufkumuz bunun için dar ve kısa menzilli değildir. Belediyecilik faaliyetlerinin merkezinde tamamen insan olmalıdır, hedef de mutluluğa ve esenliğe ulaşmış fertlere erişebilmektir. İnsanımızın mutsuz olduğu yerde biz saadet bulamayız.

Vatandaşımız huzursuzsa biz gece yastığa başımızı rahat koyamayız. Yüzlerde tebessüm yerine keder varsa, biz gönül rahatlığıyla yaşayamayız. Demem odur ki, aziz milletimin ve siz Ispartalı kardeşlerimin derdi derdimiz, sorunu sorunumuzdur.

DÜRÜSTLÜK, GÖNÜL, SABIR,

SAMİMİYET, CÖMERTLİK VE SEVGİ

            Bizim belediyecilik anlayışımızda dürüstlük, gönül, sabır, samimiyet, cömertlik ve sevgiyle sorunlara odaklanmak vardır. Akılla yoğrulan, vatana hizmet aşkıyla çarpan yürekler mutlaka her sorunu aşacak kudreti kendisinde bulacaktır. Hamdolsun bu erdem Milliyetçi Hareket'in kadrolarında fazlasıyla vardır.

EMANETİNİZ

EMİN ELLERDE

            Bahane değil çözüm üreten, milletimize rağmen değil milletimiz için yapılan her gayreti takdir ve tebrikle karşılamamız bundandır. Kaldı ki Isparta'nın daha çok hizmet ihtiyacı bulunduğunun farkındayız. Bu kapsamda Belediyemizin de yoğun bir çalışma içinde olduğunu görüyor ve takip ediyoruz. Hiçbir endişeniz olmasın, emanetiniz emin ellerdedir. Milliyetçi Hareket'in inançlı kadroları sizlerin talep ve beklentilerini karşılamak üzere sadece Isparta'da değil, vatanın her köşesinde gecesini gündüzüne katmaktadır."

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Isparta'nın, daha, çok, hizmete, , ihtiyacı, olduğunun, farkındayız,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı