Haber Detayı
13 Eylül 2017 - Çarşamba 07:36 Bu haber 190 kez okundu
 
KYK'yı bekleyenler 15 gün otelde mi KALACAK?
İl Özel İdaresi'nin yüzde 7'lik kat karşılığı paylaşımı ile özel sektöre yaptırdığı 5 bin kişilik öğrenci yurdun KYK'ya devri gecikti. Öğrenci alımı 1 Ekim'den önce yapılamayacak. Ancak SDÜ'de Akademik Yıl, 18 Eylül'de başlıyor.
Haberi


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç'in Isparta'daki üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacının çözümüne yönelik attığı sağlam adımların uygulamasında maalesef sıkıntılar yaşanıyor. Tabiri yerindeyse okyanusu geçip, denizde boğuluyoruz. İl Özel İdaresi'nin yüzde 7'lik kat karşılığı usulü ile özel sektöre yaptırdığı Mensucat Fabrikası arkasındaki 5 bin kişilik öğrenci yurdunun KYK'ya devri gecikti. Müteahhit firmadan kaynaklanan gecikme, KYK bekleyen SDÜ öğrencilerini mağdur etti. Zira, KYK Isparta İl Müdürlüğü, yeni açılacak 5 bin kişilik öğrenci yurduna 1 Ekim'den itibaren öğrenci kabul edebilecek. Ancak SDÜ'de akademik yıl 18 Eylül'de başlayacak. SDÜ'ye okumaya gelen ve KYK bekleyen öğrenciler ya 15 gün otelde kalacak ya da okula 15 gün geç başlayacak.

1 EKİM'DE ALINACAKLAR

                  Akdeniz muhabirinin edindiği bilgiye göre, KYK başvuru ve kayıt hakkı kazanan öğrenciler açıkladı. Açıklamaya göre, merkezde KYK'ya kayıt hakkı kazanan 3800 öğrenci açısından herhangi bir problem yok. Problem, 5000'e kadar olan yedek öğrenciler açısından. Zira, İl Özel İdaresi'nin özel sektöre ihale ile yaptırdığı 5 bin kişilik öğrenci yurdunun 2017-2018 Akademik Yılı için öğrenci kabul edileceği önceden duyurulmuştu. KYK, 1 Ekim tarihinde yedekten 2400 erkek, 2600 kız öğrenciyi kabul edecek. Ama yurda yerleştirme ancak 1 Ekim'de gerçekleştirilebilecek. 18 Eylül'de başlayacak akademik yıl için Isparta'ya gelen öğrencilerin durumu belirsiz. Birkaç seçenekleri var. Ya 1 Ekim'e kadar KYK'yı bekleyip, başka yerde kalacaklar. Mesela otel. Ya KYK'yı kafadan silip özel yurtta kalacaklar. Ya da yok yazılmayı göze alıp okula 1 Ekim'de başlayacaklar.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KYK'yı, bekleyenler, 15, gün, otelde, mi, , KALACAK?,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı