Haber Detayı
13 Eylül 2017 - Çarşamba 07:55 Bu haber 254 kez okundu
 
TED'İ ÖNE ÇIKARAN UNSURLAR
1) Isparta'nın en büyük ve ödüllü tek kampüsüne sahip. 2) Öğretmenleri ciddi sınavlara tabi tutularak seçiliyor. 3) İngilizce öğretiminde Türkiye'nin markası.
Haberi


TED Isparta Koleji, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı'na ana sınıfları ve 1.sınıflarda oryantasyon (uyum süreci) eğitimi ile başladı. 18 Eylül Pazartesi gününden itibaren de 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı resmen başlamış olacak. TED Kurucu Temsilcisi Mustafa Fikir Çobaner ile TED Genel Koordinatörü Hayrettin Bilge, yeni sezon öncesinde kurumun öne çıkan yönlerini Akdeniz ile paylaştı. Türkiye'de 90, Isparta'da 17 yıllık deneyime sahip olan TED Isparta Koleji, ciddi sınavlara tabi tutularak seçilen öğretmen kadrosu, ingilizce öğretiminde başarılı olmuş tek Türk modeli ile Isparta'nın en büyük ve ödüllü tek kampüsüne sahip olması ile ön plana çıkıyor.

 

Isparta'nın en büyük ve ödüllü

tek kampüsüne sahip...

                  TED Genel Koordinatörü Hayrettin Bilge, Isparta Koleji Kampüsü'nün eğitim amaçlı olarak planlandığını ve inşa edildiğini anlattı. Bilge, şöyle konuştu:

                  "TED Isparta Koleji'nin binası ödüllü bir kampüs. Mimarımız Mehmet Alper bey yaptığı bu eserle Isparta'ya büyük katkı sağladı. Eğitimle ilgili bir çok tadilatlar oldu. Çok katlı olmaması, 40 dönüm üzerine yayın olması eğitim amaçlılığını ortaya koyuyor. Eğitim projesi dalında Türkiye'de en iyi proje seçildi. Kullanılımına bakıldığında anaokulumuz zemin katta. Alttan ısıtmadır. Çocuklarımız kafalarını ya da vücutlarını kalorifer peteklerine vurmaması için alttan ısıtma tercih edilmiştir. Geniş bir yapıya sahiptir. Merdivenlerde öğrencilerimiz kaybolmamaktadır. Çok yukarı katlarda öğrenciler aşağıya ininceye kadar tenefüs bitiyor. Hemen direk bahçeye çıkabiliyor. Diğer bölümlerde de spor salonundan 3D teknoloji sınıfına kadar rahat, ışıklı sınıflar konuşlandırılmıştır. Yemekhane bodrum kat veya en üst katta değil, manzaralı çocuklar yemek yerken mutlu olduğu bir yapıya sahip.

Labaratuarlarımız yasal olarak 1-2  olması gerekirken, biz de 5 tane var. Okulumuz bahçesinde çok çeşitli meyve ağaçları ve süs bitkileri var. Öğrencilerimiz meyve ve çiçeklenme zamanını bizzet görüyor ve yaşayor. Türkiye'nin sayılı profesörlerinden Sinan Canan, '10 dakika yürüyen bir öğrencinin beynini çok daha iyi çalıştığını ve öğrenmenin daha kolay olduğunu' söylüyor. 10 dakika yürüyen bir öğrencinin daha iyi öğrendiği iddia ediliyor. TED Koleji'nde bu mümkün.

ANA KUCAĞI

                  TED Kurucu Temsilcisi Mustafa Fikri Çobaner de projenin 2 önemli unsuru olduğunun altını çizdi. Okulun 'ana kucağını' andırdığını, çocukların toprağa ayaklarının değmesinin amaçlandığını belirten Çobaner, şöyle dedi:

                  "Mimarımız bu projeyi şekillendirirken okulu ana kucağı gibi düşündü. İkinci bir unsur çocukların ayağı toprağa değecek. Buradan hareket edildi. Ana kucağı şeklinde olması, aydınlık olması, koridorların çok geniş olması özellikle planlandı. Çok soğuk havalarda çocuklar koridorlarda oyun oynayabilsin diye koridorlar büyük düşünüldü. Baharda bahçede çimenler üzerinde, ağaçların altında güzel vakit geçirebilmeleri burada mümkün."

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TED'İ, ÖNE, ÇIKARAN, UNSURLAR,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı