Haber Detayı
13 Eylül 2017 - Çarşamba 07:57 Bu haber 136 kez okundu
 
Türkiye'de 90 Isparta'da 17 yıllık deneyim...
Haberi


TED Kurucu Temsilcisi Çobaner, 17 yıllık süreçte Isparta eğitimine çok önemli katkılar sunduklarının altını çizdi. TED'in SDÜ'ye hoca getirilmesi için kurulduğunu hatırlatan Çobaner, şöyle devam etti:

                  "Prof. Dr. Sayın Çakmakçı ve dönemin Valisi Sayın Dokuzoğlu'nun girişimleriyle üniversiteye hoca temin edebilmek için o günkü şartlarda kurulmuş bir kolejiz. 17 yıl evvel 36 öğrenciyle açılmış bir okuluz. O günden bugüne çok güzel şeyler yapıldı. Eğitim adına güzel işler yapıldı. Bugünlere geldik. Çeşitli sıkıntılar çekildi ama aşılarak bugünlere geldik. Biz Isparta eğitimine çok önemli katkılar sağlıyoruz. Isparta'nın adını ulusal sıralara soktuk. Şöyle ki 2010-2011'de Türkiye genelinde 24'ncü olduk. Tesadüf dediler. Ertesi yıl 35. olduk. Ertesi yıl 84. olduk. İlk 100 okul arasında 3 sene kaldık. Isparta eğitimine ciddi katkılarımız var. Yetiştirdiğimiz çok ciddi, başarılı öğrencilerimiz var. Hem liselere hem üniversitelere çok iyi öğrenciler yetiştirdik. Bununla da gurur duyuyoruz.

AKADEMİK BAŞARIDA ZİRVEDEYİZ

                  TED Genel Koordinatörü Bilgi de akademik başarıya dikkat çekerek şöyle konuştu:

                  "Akademik başarıda da zirvedeyiz. TED Isparta Koleji olarak TEOG ortalamasını inceleyebilirsiniz. Zirvedeyiz. LYS'de yüzde 90 yerleştirme var. 4 öğrencimiz kendi isteğiyle tercih yapmadı. Okul birincimiz sayısalda il birincisiydi. Hacettepe Tıp İngilizce'ye 23.sırada yerleşti. Bu gurur verici bir olay. Hacettepe'nin rektörü ve doktoru TED'li. O öğrencimize özel numalarını verdiler. Hacettepe'ye 23.sırada giren çocuk TED Isparta mezunu. Ne kadar güzel bir şey. Bu okulların eseri.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Türkiye'de, 90, Isparta'da, , 17, yıllık, deneyim...,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı